T: 072-5642669  

U bevindt zich hier:Service»Nieuws»Premies WGA en ZW-flex 2018 bekend
maandag, 25 september 2017 12:36

Premies WGA en ZW-flex 2018 bekend

Het UWV heeft de Whk (WGA en ZW-flex) premies voor 2018 bekendgemaakt. Bent u verzekerd voor de werkgeversverzekeringen WGA en ZW bij UWV? In 2018 nemen de gemiddelde premies voor deze arbeidsongeschiktheids- en ziektewetverzekeringen licht toe. Met een speciale rekenhulp kunt u berekenen hoeveel u aan premie kwijt bent in 2018.

Premies WGA ZW

Premies WGA en ZW-flex

Het UWV heeft onlangs de gedifferentieerde premies WGA en ZW (Werkhervattingskas) voor 2018 bekend gemaakt. Hieruit blijkt een lichte stijging van beide premies. De gemiddelde WGA-premie stijgt van 0,74% in 2017 naar 0,75% in 2018. De gemiddelde premie die een werkgever aan UWV afdraagt voor de Ziektewet-flex stijgt in 2018 naar 0,41% (0,35%: 2017).

Voor iedere onderneming zal het uiteindelijke effect verschillend zijn vanwege de individuele correctiefactor.

Wilt u nu precies weten hoeveel premie u bij UWV kwijt bent voor de WGA of de ZW-flex, maak dan gebruik van de rekenhulp van UWV. De premie hangt in veel gevallen af van de sector waarin u als werkgever actief bent en de gemiddelde loonsom.

Let op!
De rekenhulp is er niet voor de eigenrisicodrager, want die betaalt geen gedifferentieerde premie Werkhervattingskas. Eind 2017 ontvangt u van de Belastingdienst een beschikking met de individueel gedifferentieerde premies WGA en ZW 2018.

Premies WGA en ZW-flex 2018

Sectornr.SectornaamWGA 2018 ZW-flex 2018Totaal 2018Totaal 2017Verschil 2018 en 2017Verschil t.o.v. sector 52
11 Agrarisch bedrijf0.670.280.950.97-0.02-0.68
22 Tabakverwerkende industrie0.910.221.130.910.22-0.44
33 Bouwbedrijf0.990.251.241.45-0.21-0.87
44 Baggerbedrijf0.370.080.450.54-0.09-0.75
55 Hout en emballage industrie0.870.251.121.61-0.49-1.15
66 Timmerindustrie0.810.301.111.32-0.21-0.87
77 Meubel en orgelbouw industrie0.880.271.151.24-0.09-0.75
88 Groothandel hout, etc.1.130.411.541.400.14-0.52
99 Grafische industrie0.710.291.001.18-0.18-0.84
1010 Metaalindustrie0.490.280.770.710.06-0.60
1111 Electrotechnische industrie0.270.580.850.780.07-0.59
1212 Metaal- en technische bedrijven0.780.361.141.15-0.01-0.67
1313 Bakkerijen1.310.451.761.720.04-0.62
1414 Suikerverwerkende industrie1.260.361.621.540.08-0.58
1515 Slagersbedrijven1.510.361.871.94-0.07-0.73
1616 Slagers overig0.930.481.411.48-0.07-0.73
1717 Detailhandel en ambachten0.860.481.341.310.03-0.63
1818 Reiniging2.050.852.903.02-0.12-0.78
2020 Havenbedrijven0.601.021.621.390.23-0.43
2121 Havenclassificeerders0.840.591.431.63-0.20-0.86
2222 Binnenscheepvaart0.690.321.010.950.06-0.60
2323 Visserij0.650.381.030.800.23-0.43
2424 Koopvaardij0.340.630.970.900.07-0.59
2525 Vervoer KLM1.550.632.182.110.07-0.59
2626 Vervoer NS0.870.631.501.320.18-0.48
2727 Vervoer posterijen0.610.340.950.740.21-0.45
2828 Taxivervoer2.351.593.943.290.65-0.01
2929 Openbaar vervoer0.731.181.911.070.840.18
3030 Besloten busvervoer1.190.701.891.840.05-0.61
3131 Overig personenvervoer0.470.811.280.930.35-0.31
3232 Overig goederenvervoer land en lucht0.820.571.391.280.11-0.55
3333 Horeca algemeen0.730.571.301.280.02-0.64
3434 Horeca catering0.980.651.631.600.03-0.63
3535 Gezondheid0.770.331.101.060.04-0.62
3838 Banken0.340.130.470.430.04-0.62
3939 Verzekeringswezen0.500.110.610.600.01-0.65
4040 Uitgeverij0.660.230.891.05-0.16-0.82
4141 Groothandel I0.560.260.820.780.04-0.62
4242 Groothandel II0.630.280.910.95-0.04-0.70
4343 Zakelijke dienstverlening I0.530.120.650.630.02-0.64
4444 Zakelijke dienstverlening II0.360.290.650.630.02-0.64
4545 Zakelijke dienstverlening III0.560.561.121.050.07-0.59
4646 Zuivelindustrie0.570.671.241.090.15-0.51
4747 Textielindustrie0.590.180.770.620.15-0.51
4848 Steen, cement, glas en keramiek1.210.351.561.84-0.28-0.94
4949 Chemische industrie0.850.181.030.940.09-0.57
5050 Voedingsindustrie0.710.361.070.960.11-0.55
5151 Algemene industrie0.620.621.240.960.28-0.38
5252 Uitzendbedrijven1.154.595.745.080.660.00
5353 Bewakingsondernemingen1.151.052.201.860.34-0.32
5454 Culturele instellingen0.630.320.950.870.08-0.58
5555 Overige bedrijven en beroepen1.000.361.361.51-0.15-0.81
5656 Schildersbedrijf2.080.472.552.60-0.05-0.71
5757 Stukadoorsbedrijf2.740.363.103.76-0.66-1.32
5858 Dakdekkersbedrijf1.770.382.152.62-0.47-1.13
5959 Mortelbedrijf1.220.021.241.69-0.45-1.11
6060 Steenhouwersbedrijf2.260.562.822.610.21-0.45
6161 Overheid, onderwijs0.920.101.020.970.05-0.61
6262 Overheid, rijk, politie en rechterlijke macht0.810.010.820.670.15-0.51
6363 Overheid, defensie0.000.030.030.010.02-0.64
6464 Overheid, provincies, gemeenten en waterschappen0.810.050.860.860.00-0.66
6565 Overheid, nutsbedrijven0.290.100.390.45-0.06-0.72
6666 Overheid, overige instellingen1.080.221.301.150.15-0.51
6767 Werk en (re)Integratie3.291.194.484.460.02-0.64
6868 Railbouw1.130.121.251.070.18-0.48
6969 Telecommunicatie0.690.300.990.790.20-0.46
1919 Grootwinkelbedrijf0.990.411.401.190.21-0.45

Advies WGA-ERD verzekering en WGA eigenrisicodrager

Wij zijn u graag van dienst met advies over de WGA-ERD verzekering of de keuze om wel of niet eigen risicodrager te worden/te blijven? Hier vindt u meer informatie over ons advies inzake de WGA-ERD verzekering.

Meer informatie over de WGA-ERD verzekering?

Heeft u vragen of wenst u aanvullende informatie over de WGA Eigen Risico Verzekering? Neemt u dan contact op met Honig en Honig en bel 072-5642669 of mail naar info@honigenhonig.nl.

Bronnen: CMWeb, Flexmarkt, SRA en UWV

Laatst aangepast op vrijdag, 29 september 2017 15:20